Zapraszamy:  Poniedziałek ‑ Piątek   9:00 ‑16:00  

Zalania

KOMPFIX > Zalania

Naprawa telefonów po zalaniu – objawy uszkodzenia

Zalany smartfon zwykle wyłącza się i nie daje żadnych oznak życia. Naprawa telefonów po zalaniu jest najskuteczniejsza, gdy akcja zostanie podjęta możliwie jak najszybciej. Z zalanego telefonu należy wyjąć baterię, aby prąd krążący po układach scalonych nie wywołał spięcia (naprawa telefonów komórkowych po spięciu często nie jest możliwa). Gdy Twój smartfon posiada baterię wbudowaną, wyłącz go przytrzymując klawisz zasilania.

Kolejnym krokiem jest wyciągnięcie elementów ruchomych:

  • karty SIM,
  • karty pamięci,
  • zaślepek,
  • ruchomych szufladek.

Podejrzewam, że każdy spotkał się z radą, aby zalany smartfon włożyć do miski i zasypać go ryżem, który wchłonie wilgoć. Cóż, chociaż teoretycznie ma to sens, wszakże ryż ma takie właściwości (nie bez powodu niektórzy zalecają wrzucenie kilku ziarenek do solniczki, aby sól się nie zbrylała wskutek kontaktu z wilgocią), to praktycznie w ogóle to nie działa. I to bez znaczenia, czy mowa o urządzeniu z wyjmowalną baterią, czy zalanym klejem z każdej możliwej strony.

Dlatego, korzystając z okazji, pozwolę sobie do Was zaapelować: zapomnijcie o ryżu i w przypadku zalania, zanieście smartfon do serwisu.

W tym roku naprawiliśmy

Smartfonów
Komputerów
Tabletów

Napisz do nas